Приладдя та обладнання для позашляховика

Нас часто запитують — яке обладнання та приладдя справді необхідні для справжнього позашляховика?

Існує велика кількість так званих незамінних або життєво важливих речей для безпечної подорожі на позашляховику. Проте, давайте розберемося у цьому питанні докладніше.

Мандруючи сучасним комфортним позашляховиком, ви часто і не підозрюєте, наскільки дійсно потрібно бути підготовленим. У 1860 році, легендарні мандрівники Burke і Wills вирушили в експедицію з Мельбурна - 19 осіб, 23 коні, шість возів, 27 верблюдів та їстівні запаси на 2 роки - всього близько 20 тонн обладнання. Проте, обидва вони загинули на берегах Coopers Creek, подолавши лише близько 1500 км.

Сьогодні ви можете спокійно та з комфортом дістатися туди на позашляховику. Ви навіть можете посидіти на їхніх могилках та насолодитися холодним пивком із холодильника ARB. Однак, якщо ви недостатньо підготовлені, то у разі аварії або поломки, вас може спіткати сумна доля знаменитих мандрівників.

Установка додаткового обладнання та аксесуарів на позашляховик пов'язана насамперед з бажанням зробити ваші подорожі максимально безпечними. Перш ніж почати дообладнання, вам необхідно чітко визначитися - куди ви збираєтеся подорожувати і що ви збираєтеся там робити.

Припустимо, ви збираєтеся провести вихідні у горах. Наш славний район High Country славиться своїми крутими доріжками, бродами та абсолютно непередбачуваною погодою, яка може помінятися на діаметрально протилежну за лічені миті та перетворити ці доріжки на слизькі грязьові колії, а броди на вируючі потоки. У такому разі вам напевно знадобляться наступні аксесуари:

Однак, а що якщо ви збираєтеся забратися глибше, наприклад, у пустелю Сімпсона, Кімберлі або навіть Coopers Creek? Тоді ваш список обладнання виглядатиме трохи інакше:

 • Бампер із «кенгурятником» - відбиватися від тварин.
 • Великий паливний бак — щоб вам вистачило палива до наступного населеного району.
 • Каністри для питної води - у такій глушині часто відсутня вода, придатна для пиття без спеціальної обробки.
 • Покришки All-Terrain для впевненого зчеплення на різних покриттях.
 • Додаткова запаска та комплект для самостійного ремонту покришок – ви нечасто зустрінете шиномонтаж у віддаленій місцевості.
 • Радіостанція або супутниковий телефон можуть пройти дні з моменту аварії або поломки, поки повз вас випадково буде проїжджати якийсь автомобіль.
 • Повноцінна аптечка та комплект надання першої медичної допомоги.
 • Автомобільний холодильник – для зберігання їстівних запасів та напоїв.
 • Система здвоєних акумуляторів – для нормальної роботи холодильника та додаткової оптики.
 • Багажник на дах – для спальників, наметів та інших легких, але об'ємних речей.
 • Набір інструменту та запас найбільш вразливих деталей автомобіля — ремені, кермові тяги, гальмівні шланги, запас ОЖ та гальмівної рідини, моторне та трансмісійне масло тощо.
 • Потужна підвіска - для безпечного перевезення додаткової ваги (паливо та обладнання).

Ви ніколи не будете «занадто підготовленим», коли йдеться про серйозний офф-роуд, оскільки ви ніколи не знаєте, що може статися в дорозі, особливо в якійсь глушині. Хитрість полягає в тому, щоб брати з собою обладнання та аксесуари, заточені під конкретну місцевість. Яке обладнання зробить вашу подорож безпечною, залежить від того, наскільки далеко ви від'їжджаєте від наїжджених доріжок і наскільки безпечно ви хочете себе почувати. Багато додаткових аксесуарів є вашим страховим полісом - вони гарантують, що ви повернетеся додому в цілості та безпеці з будь-якої поїздки. Почніть зі списку - визначтеся з географією подорожей і ставте тільки те, що дійсно необхідно в першу чергу. Ніколи не перевантажуйте ваш автомобіль без потреби. А якщо вам все-таки потрібно везти більше, ніж поміщається в автомобіль, то спеціальний позашляховий причіп буде набагато ефективнішим за 27 верблюдів.

Mark ‘Lowmount’ Lowry
(Manager — Product Development & Evaluation)