Нічна їзда та додаткова оптика

Привіт ARB

Я нещодавно отримала нову роботу, яка пов'язана з великою кількістю нічних поїздок бездоріжжям у центральній Австралії. Запропонуйте, будь ласка, гарні додаткові фари для мого автомобіля Toyota HiLux.

Дякую, Анно

Дорога Анна,

Нічне бездоріжжя в Центральній Австралії? Ось точно — це те саме місце, де додаткова оптика життєво необхідна. І як завжди, коли справа стосується додаткових аксесуарів, тут кожен має свою думку.

Мені довелося проїхати сотні тисяч кілометрів нічними дорогами з різноманітним покриттям, і я займаюся тестуванням та оцінкою додаткової оптики з 1974 року. Ось що я вам порекомендую.

Давайте почнемо із заводських фар вашого автомобіля. Додаткові фари, які забезпечують значну частину освітлення – це дуже добре, і вони справді необхідні. Однак, поки ви не вдосконалите ближнє світло стандартних фар, то в той момент, коли вам необхідно вимкнути дальні та додаткові фари (зустрічний рух, наприклад), ви моментально відчуєте нестачу світла, поки ваші очі не адаптуються. Це дуже важливий фактор у сільській місцевості без дорожнього освітлення.

Стандартні фари вашого HiLux значно виграють від встановлення японських лампочок IPF FatBoy H4. Енергоспоживання цих лампочок лише не набагато вище за стандартне, проте світловіддача ближнього світла набагато перевищує показники звичайних лампочок. У заводських лампочок і лампочок FatBoy споживання далекого світла становить однакові 60 Ватт. Однак, що стосується ближнього світла, то тут FatBoy набагато попереду - 80 Ватт, проти заводських 55 Ватт. Більш того, в лампочках IPF використовується спеціальний газ під високим тиском, в результаті чого, вони мають підвищену світлову температуру.

Назва FatBoy («Товстун») утворена з того факту, що кварцова колба цих лампочок набагато більша, ніж у стандартних ламп, що дозволяє закачати туди більший обсяг спеціального газу. Ці високоякісні лампочки спеціально спроектовані для використання в суворих дорожніх умовах - вони оснащені спеціальними тримачами нитки розжарювання, стійкими до вібрацій. Ці лампочки надійно працюють у сучасних автомобілях із пластиковими фарами і, в принципі, не вимагають встановлення додаткових реле чи модифікацій в оригінальній проводці. Тим не менш, встановлення спеціальної модульної проводки ARB для фар головного світла дозволить отримати максимум продуктивності.

Переходь до додаткових фар. Повинен зізнатися, що я переконаний прихильник використання міцних сталевих корпусів та кронштейнів та загартованого скла у фарах додаткового світла. Фари серій IPF800 і IPF900 відмінно зарекомендували себе за більш ніж 30-річний період використання на суворому Австралійському бездоріжжі. «Вісімсота» серія це прямокутні фари, тоді як «дев'ятисота» — круглі. Обидві серії мають практично однакову ефективність, тому вибір обмежується лише наявністю місця під установку та особистими уподобаннями.

Якщо вам доводиться регулярно перетинати броди, то я б рекомендував моделі XS, 800 або 900 серії, так як вони оснащені додатковими сальниками і витримують короткочасне занурення під воду. Однак якщо це не ваш випадок, то вам цілком вистачить звичайних 800-х або 900-х із лампочками Н3130 Ватт.

І, нарешті, залишається найспірніше питання — форма світлового пучка, ближнє (розсіяне) або дальнє (крапкове) світло. Фари IPF доступні в обох варіантах. Ви можете придбати комплекти із двох фар ближнього світла, двох фар далекого світла або комплект із однієї фари ближнього та однієї фари далекого світла. Ось тут і починаються найспекотніші суперечки.

Особисто моя думка як чоловіки зводиться до того, що більшість аргументів у цих суперечках зводяться до простого «а в мене більше, ніж у тебе». Саме тому щороку продається величезна кількість додаткових фар далекого світла з неймовірно вузьким, але дуже довгим променем. Вибачте хлопці, але це правда — мужики завжди оцінюють речі за розміром, тож той, у кого світить далі, вважає себе переможцем.

Мої перші додаткові фари далекого світла "били" на 2500 метрів. Якщо ви не їдете зі швидкістю 200 км/год, як мінімум, вам просто не потрібний промінь такої довжини! Навіть на такій швидкості, об'єкти підсвічені кінцем променя, з'являться перед вашим автомобілем не раніше, ніж за 45 секунд.

Також, такий сфокусований промінь є проблемою, коли ви наближаєтеся до поверхонь, що відбивають, наприклад дорожнім знакам. Відбиваючись від них, яскравий промінь засліплює вас. Особисто я схиляюся широкому світловому пучку, тобто. до фар ближнього світла. Широкий пучок дозволяє заглядати за вигини дороги і вчасно виявляти такі небезпеки, як дикі тварини або бродячу худобу.

Якщо ви хочете отримати переваги обох типів світла, то встановіть фару далекого світла з боку водія і фару ближнього світла з пасажирської.

— Greg Milton, Manager
National Products & Services